“Jedno jest pewne! Zawsze działamy skutecznie...”
881 200 317 
725 890 549
       Zapraszamy do kontaktu
Menu
Walka z owadami, które opanowały Twoje mieszkanie lub miejsce pracy może być żmudna i nie zawsze skuteczna. Kiedy problem moli, insektów, mrówek, a nawet niebezpiecznych os i szerszeni obniża jakość Twojego życia i wciąż powraca, niezbędna okaże się dezynsekcja. To usługa, która pomaga efektywnie zwalczyć nieproszonych gości. Jej skuteczność polega na dopasowaniu odpowiedniej metody do miejsca i skali problemu. Dezynsekcja pozwoli zapomnieć Ci o problemie i odzyskać poczucie bezpieczeństwa. Zwalczanie owadów przy pomocy dezynsekcji charakteryzuje się wysoką skutecznością, jaką zapewnia szeroki wachlarz dostępnych metod ukierunkowanych na zwalczanie określonych typów owadów i szkodników.

Dezynsekcja

Dezynsekcja jest to tępienie szkodliwych owadów, zwłaszcza pasożytniczych takich jak: karaluchy, prusaki, pluskwy(odpluskwianie), muchy, komary(opryski na komary), pchły.
Szkodniki:
- o znaczeniu sanitarno-epidemiologicznym: przenoszą choroby, niszczą przetworzoną żywność, zanieczyszczają gotowe produkty. Należą do nich: karaczany, muchy, mrówki faraona. 
- szkodliwe o znaczeniu gospodarczym: zjadają i uszkadzają żywność poprzez żerowanie i rozmnażanie się w produktach spożywczych. Tego rodzaju szkodniki magazynowe rozmnażają się bardzo szybko i doprowadzają do dużych strat gospodarczych. Należą do nich: wołki zbożowe, mole spożywcze, mole ubraniowe, gryzki, rozkruszki.
- dokuczliwe: takie które powodują uczulenia, a także są drażniące dla człowieka. Potrafią skutecznie przeszkadzać w wypoczynku, a w skrajnych sytuacjach mogą być bardzo niebezpieczne. Pajęczaki które mogą wywoływac uczulenie to na przykład: roztocza,mogą onepasozytowac na ptakach dzikich, domowych (ptaszyniec kurzy),a także roztocza które wystepuja w kurzu domowym. Mogą one powodować astmę oskrzelową oraz silne alergie (podrażnienie oczu, skóry).
- pasożytnicze: specyficzne rodzaj współżycia człowieka i owadów. Jest to sytuacja, w której owad żywi się krwią swojego żywiciela – człowieka. Warunki sprzyjające pasożytom to duże skupiska ludzi i rotacja krótko przebywających osób. Do grupy najbardziej uciążliwych pasożytów zaliczamy: pluskwy, wszy, komary, pchły.
- jadowite: do tej grupy stawonogów zaliczamy osy, szerszenie. Robotnica osy jest zdolna wielokrotnie użądlić, jej jad może powodować bardzo silne podrażnienia u osób nadwrażliwych oraz wielokrotnie użądlonych. Najbardziej niebezpieczna sytuacja występuje gdy, użądlenie nastąpi w okolicy języka, gardła, przełyku. Może to spowodować śmierć, gdy poszkodowany nie otrzyma pomocy lekarskiej w ciągu kilku minut od użądlenia.
Stosujemy metody:
klasyczna (opryskowa) - polega na aplikacji środków owadobójczych na powierzchnię za pomocą opryskiwaczy. Preparaty wykorzystywane w tej metodzie mają właściwości kontaktowo- żołądkowe. Działanie owadobójcze następuje w wyniku spożycia, jak i poprzez kontakt owadów z opryskaną powierzchnią. Metodę tę cechuje wysoka skuteczność i szybkość działania. 

żelowa - polega na aplikacji trutki w formie żelu. Żel nanosi się w miejscach po których wędrują owady do ich kryjówek (szpary, szczeliny). Przy pomocy tej metody zwalcza się głównie Prusaki i karaluchy.

Zamgławianie ULV (generator zimnej mgły) – polega ona na rozprowadzeniu cieczy roboczej ( środek owadobójczy o odpowiednim stężeniu) za pomocą generatora zimnej mgły, powstają 10 razy mniejsze krople, niż przy oprysku szczegółowym, które dają efekt mgły unoszącej się w powietrzu, dzięki temu cząsteczki wody wraz ze skutecznymi preparatami owadobójczymi penetrują każdą najmniejszą szczelinę. Preparaty wykorzystywane przez nas są sprawdzone i skuteczne w walce z robakami! Metoda ta cechuję się bardzo wysoką skutecznością i szybkością działania