window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-142424577-8');

Likwidacja Os/Szerszeni Łódź

Usuwanie gniazda os lub szerszeni to niebezpieczne zadanie. Każde zbliżenie się do miejsca bytowania tych owadów może zostać odebrane jako atak. Gdzie najczęściej bytują osy/szerszenie?

 • Wszelkie miejsca trudno dostępne dla człowieka,
 • Pomieszczenia, do których nie dociera deszcz, wiatr oraz światło,
 • Konary starych drzew, a także dziuple w nich wydrążone,
 • Poddasza, stare altany – miejsca, do których rzadko zagląda człowiek.

Należy zachować szczególną czujność, zauważając wzmożoną liczbę owadów w okolicach naszego domostwa. Zawsze odradzamy działanie w tym temacie na własną rękę.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej usługi usuwania os/szerszeni?

 • Jako profesjonalna firma mająca wieloletnie doświadczenie w branży znamy realia, jak nikt inny. Jesteśmy w stanie szybko odszukać miejsce, w którym zagnieździły się nieproszone owady, oszczędzając Państwa czas i dbając o Państwa bezpieczeństwo.
 • Zarówno osy, jak i szerszenie nie atakują człowieka bez powodu. Często jednak nasze zamiary mogą być przez te owady zrozumiane opacznie. Jeśli potraktują działanie człowieka jako atak, z pewnością użądlą.
 • Miejsce po użądleniu osy lub szerszenia jest bolesne, zaczerwienione oraz swędzi. Zwykle nie powoduje szczególnie niebezpiecznych konsekwencji, jednak inaczej jest, kiedy mamy do czynienia z użądleniem gromadnym (co często się zdarza właśnie przy usuwaniu gniazda) lub z reakcją uczuleniową na jad. Alergia może spowodować nawet wstrząs anafilaktyczny.
 • Straż Pożarna w większości przypadków nie pomoże nam przy usuwaniu gniazda os/szerszeni. Może to zrobić tylko wtedy, gdy ze strony owadów wystąpi bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi. W większości przypadków takie zagrożenie nie występuje.
 • Na rynku znaleźć można bardzo wiele ogólnodostępnych środków przeciwko owadom. Stanowczo odradzamy jednak próby usuwania gniazd os/szerszeni na własną rękę. Wiąże się to bowiem z dużym ryzykiem. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi w tej dziedzinie – nie tylko usuniemy gniazdo, ale także pomożemy w jego odszukaniu (jeśli jego lokalizacja nie jest jeszcze znana) oraz zastosujemy wszelkie niezbędne środki zabezpieczające po likwidacji siedliska owadów.
 • Przy wykonywaniu naszej pracy zawsze zachowujemy wszelkie środki ostrożności, dzięki czemu nic nie grozi nie tylko nam, ale również osobom zamieszkującym posiadłość, na której zalęgły się owady. Wykorzystujemy profesjonalny sprzęt oraz sprawdzone metody, dzięki którym usunięcie gniazda jest bardzo szybkie i w pełni bezpieczne.

Chcesz usunąć gniazdo os/szerszeni?
Odezwij się do nas!

insektorddd@gmail.com

881 200 317

725 890 549

Kontakt
  Dlaczego my?

  • Wieloletnie doświadczenie w branży
  • Profesjonalna organizacja pracy
  • Usługi wykonywane w oparciu o bezpieczne produkty
  • Fachowe doradztwo i indywidualne podejście do klienta

  Likwidacja os i szerszeni FAQ

  Jaka jest cena usunięcia gniazda os/szerszeni?

  Orientacyjne koszty wszystkich świadczonych przez nas usług podane są w zakładce Cennik na naszej stronie. Konkretna cena jest uzależniona od wielu czynników, takich jak np. umiejscowienie gniazda czy poziom skomplikowania całego procesu. Za ustaloną indywidualnie cenę otrzymują Państwo lokalizację siedliska, likwidację gniazda oraz zabezpieczenie miejsc po owadach.

  Likwidacja os Łódź – czy hasło oznacza, że działacie wyłącznie w Łodzi?

  Zdecydowanie nie – najczęściej pracujemy na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

  Czy szerszeń jest bardziej niebezpieczny od osy?

  Nadal istnieje mit, że szerszenia należy bać się bardziej niż osy. Prawdą jest, że użądlenie szerszenia prawdopodobnie będzie bardziej bolesne, ponieważ owad ten posiada większe żądło. Jednocześnie jednak jad szerszenia zawiera mniej substancji toksycznych niż jad osy. Mimo wszystko nigdy nie należy tracić czujności, ponieważ użądlenie może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje.

  Jak odróżnić szerszenia od osy?

  Szerszeń jest owadem większym od osy i jest to główna różnica między nimi. Jeśli porusza się na nogach, to jest od osy dużo szybszy, a ponadto uważa się, że jest mniej agresywnym zwierzęciem (choć w sytuacji zagrożenia z pewnością zaatakuje). Osa ma również znacznie węższą „talię”, lecz, tak jak szerszeń, ma czarno-żółte umaszczenie.

  Czemu Straż Pożarna nie może pomóc przy usuwaniu gniazda

  Od jakiegoś czasu Straż Pożarną obowiązują ścisłe wytyczne dotyczące interwencji w przypadkach zadomowienia się w posiadłościach os lub szerszeni. Do prywatnego domu strażacy przyjadą tylko wtedy, gdy zaistnieje bezpośrednie niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia ludzi. W pozostałych przypadkach polecamy skorzystanie z usług naszej firmy.