“Jedno jest pewne! Zawsze działamy skutecznie...”
881 200 317 
725 890 549
       Zapraszamy do kontaktu
Menu
Łączymy wiele metod, aby zlikwidować problem, a nasze doświadczenie gwarantuje, że będą Państwo zadowoleni. Odradzamy eksperymenty na własną rękę, może to bowiem doprowadzić do sytuacji, że populacja pluskiew będzie się rozrastać, a wysiłki pochłoną Państwa czas i pieniądze. Zapraszamy do kontaktu.
Spośród wszystkich owadów, które zupełnie niechciane mogą zalęgnąć się w naszym domu, jedynymi z najbardziej znienawidzonych są pluskwy. Wtedy konieczne jest tzw. odpluskwianie. W pełni uzasadnione jest obrzydzenie, jakie wywołuje widok już jednego z tych insektów. 

W przeciwieństwie jednak do karaluchów czy prusaków, pluskwy stanowią bezpośrednie zagrożenie dla człowieka: żywią się one krwią ssaków, w tym ludzką. Zatem pluskwy w domu nie są mile widzianym gościem.

Odpluskwianie

Centrum życia i aktywności pluskwy stanowią ludzkie łóżka oraz tapczany wraz z najbliższą otaczającą je przestrzenią. Zwalczanie pluskiew jest o tyle trudne, że ten gatunek insekta aktywny jest głównie w nocy i niechętnie opuszcza swoje siedziby w ciągu dnia. 

Jeśli chcemy sprawdzić mieszkanie pod kątem obecności pluskiew, powinniśmy przede wszystkim zajrzeć, czy nie ma jej pod materacami łóżka i tapczanu, w zagięciach ram łóżkowych (ale również pod ramami obrazów), pod wykładzinami i dywanami, za zasłonami oraz w obiciach mebli, szczególnie tych starszych. Najczęściej właśnie spotykamy pluskwy w łóżku. Możliwe jest również, że pluskwy zalęgną się pod listwami podłogowymi i panelami w pobliżu mebli wykorzystywanych przez człowieka. 

Niepodważalnym dowodem obecności szkodników w mieszkaniu są ugryzienia pozostawiane przez pluskwy. Ugryzienia pluskiew zostawiają widoczne, zaczerwienione ślady na skórze, które swędzą i pieką. Dlatego nie warto liczyć na domowe sposoby zwalczania pluskiew. Są one czasochłonne i nieskuteczne. Bo, żeby problem rozwiązać należy najpierw ustalić skąd się biorą pluskwy w domu, jak wygląda pluskwa, a także użyć odpowiednich środków.

Zwalczanie pluskiew w domu wymaga odnalezienia miejsca ich przebywania; niestety, podobnie do innych owadów pluskwy szybko uodparniają się na środki chemiczne, które są używane przeciwko nim przez dłuższy okres czasu; nie jest prawdą, że pluskwy lubią brud i to on je przyciąga, gdyż owady te preferują miejsca, w których kurz i brud nie utrudnia im poruszania się w stronę żywiciela. Walka z tymi insektami jest jednak trudna i wymagająca odpowiedniej wiedzy, umiejętności i środków często znajdujących się poza naszym zasięgiem. Dlatego powszechnie dostępne środki do zwalczania pluskiew nie są zbyt skuteczne. 
Odpluskwianie