window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-142424577-8');

Odpluskwianie Łódź

Odpluskwianie to proces, dzięki któremu można pozbyć się z domu pluskiew, czyli insektów, które szczególnie uprzykrzają człowiekowi życie. Pluskwa to owad, który aktywny jest głównie w nocy i niechętnie opuszcza swoje siedziby w ciągu dnia, dlatego zwalczanie tych insektów jest szczególnie trudne. Pluskwy mogą wyrządzić człowiekowi bardzo wiele szkód, głównie zdrowotnych, ponieważ:

 • Pluskwy pozostawiają na ciele bolesne ugryzienia,
 • Ugryzienie pluskwy może wywołać reakcję uczuleniową,
 • Pluskwy roznoszą bakterie gronkowca złocistego, który jest przyczyną wielu infekcji.

Ślady po ugryzieniach przez te insekty są zaczerwienione, a także swędzą oraz pieką. Masz problem z pluskwami? Pomożemy Ci się ich pozbyć!

Jak zapobiegać inwazji pluskwy domowej?

 • Konieczne jest częste zamiatanie oraz odkurzanie mieszkania. Podczas tych czynności należy zwrócić szczególną uwagę na takie przedmioty, jak materace, wykładziny, dywany oraz obicia mebli (szczególnie tych starszych).
 • Należy wyjątkowo dbać o nasze miejsce snu, ponieważ to tam najczęściej gromadzą się pluskwy. Konieczne jest częste zmienianie pościeli, a także jej regularne wietrzenie. Pościel, narzutę oraz inne tego typu przedmioty najlepiej prać w wysokiej temperaturze.
 • Powinno się zwrócić uwagę na wszystkie potencjalne kryjówki pluskiew w mieszkaniu i, jeśli to możliwe, jak najszybciej je zlikwidować, pamiętając, że lubią się one ukrywać nawet w takich miejscach, jak nieszczelności w tapetach czy boazeriach.
 • Jeśli w naszym mieszkaniu przeprowadzono odpluskwianie, warto przez najbliższy czas powstrzymać się przed praniem tych przedmiotów, które zostały poddane temu zabiegowi (np. dywanów, wykładzin, materacy). Dzięki temu proces przyniesie jeszcze lepsze rezultaty. W tej kwestii należy dokładnie przestrzegać zaleceń firmy przeprowadzającej odpluskwianie.
 
 • Należy mieć jednak na uwadze, że nawet zachowanie wszystkich środków ostrożności może być niewystarczające, ponieważ mitem jest, że pluskwy przebywają jedynie w miejscach brudnych oraz zakurzonych. Insekty te mogą być przeniesione do naszego mieszkania przez któregoś z domowników (np. na ubraniach po wizycie w hotelu), ale często także na używanych meblach.Jeśli chcemy sprawdzić mieszkanie pod kątem obecności pluskiew, powinniśmy przede wszystkim zajrzeć, czy nie ma ich pod materacami łóżka i tapczanu, w zagięciach ram łóżkowych, pod ramami obrazów, pod wykładzinami i dywanami, za zasłonami oraz w obiciach mebli. Możliwe jest również, że pluskwy zalęgną się pod listwami podłogowymi i panelami. W domach, w których obecne są te insekty poczuć możemy charakterystyczny, nieprzyjemny zapach.
 • Domowe sposoby na usuwanie pluskiew są często nieskuteczne i czasochłonne. W naszej firmie łączymy wiele metod, a nasze doświadczenie gwarantuje, że będą Państwo zadowoleni. Odradzamy eksperymenty na własną rękę. Może to bowiem doprowadzić do rozrostu populacji pluskiew, a wysiłki pochłoną Państwa czas i pieniądze.

Chcesz zlecić usuwanie pluskiew?

Odezwij się do nas!

insektorddd@gmail.com

881 200 317

725 890 549

Kontakt
  Dlaczego my?

  • Wieloletnie doświadczenie w branży
  • Profesjonalna organizacja pracy
  • Usługi wykonywane w oparciu o bezpieczne produkty
  • Fachowe doradztwo i indywidualne podejście do klienta

  Odpluskwianie FAQ

  Czy odpluskwianie trzeba przeprowadzić w całym domu?

  Często myślimy, że pluskwy obecne są tylko w jednym pomieszczeniu. Zazwyczaj jednak bardzo łatwo i szybko przenosimy je do innych pokoi. Skoro pluskwy możemy przetransportować np. z hotelu na naszych ubraniach, to tym bardziej prawdopodobne jest, że będą one migrowały pomiędzy pokojami. Przeprowadzenie odpluskwiania tylko w jednym pomieszczeniu może okazać się niewystarczające, ale oczywiście nie jest to regułą.

  Odpluskwianie Łódź – czy to hasło oznacza, że pracujecie wyłącznie w Łodzi?

  Nasze codzienne działanie obejmuje województwo łódzkie i mazowieckie. Jesteśmy jednak elastyczni i nie boimy się podróży:-).

  Czy muszę wyrzucać zapluskwiony materac?

  Najwięcej pluskiew zazwyczaj gromadzi się właśnie na materacu. Dzięki nowoczesnym i skutecznym metodom zwalczanie pluskiew nie oznacza konieczności wyrzucenia materaca. W większości przypadków nie musisz więc się martwić, że będziesz musiał pozbyć się materaca, który dopiero zakupiłeś.

  Czy wyprowadzka to dobry sposób na usuwanie pluskiew?

  Wiele osób po nieudanych próbach odpluskwiania postanawia się wyprowadzić, nie zdając sobie sprawy, że najczęściej pluskwy przenosimy ze sobą do nowego mieszkania (wraz z ubraniami, pościelą, meblami itp.). Jedynie profesjonalne zwalczanie pluskiew przeprowadzone przez naszą firmę pozwoli pozbyć się insektów bez konieczności wyprowadzki.

  Czy usuwanie pluskiew jest groźne dla ludzi i zwierząt domowych?

  Podczas odpluskwiania używamy tylko wysokiej jakości substancji, zachowując wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa oraz szczególną ostrożność. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu proces odpluskwiania przeprowadzany przez naszą firmę jest w pełni bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt domowych.